Aktualności

31.03.2017

Nowy autobus MPK na lotnisko

Nowy autobus MPK na lotniskoW niedzielę 2 kwietnia 2017 r. wejdzie w życie nowy system transportowy Łodzi. Od tego dnia na łódzkie lotnisko można będzie dojechać autobusem linii 88.

Linia połączy Dworzec Fabryczny z Dworcem Kaliskim i Portem Lotniczym. Dotychczasowa linia 65 będzie miała także zmienioną trasę i nie będzie można dojechać nią bezpośrednio na lotnisko. 
Autobus linii 88 będzie jeździł co 12 minut. Pasażerowie będą mieli możliwość przesiadania się na tramwaje na trasie W-Z, tramwaje jadące ciągiem Żeromskiego-Gdańska, na ul. Kilińskiego i podjeżdżające na dworzec Łódź Fabryczna. 
Od 2 do 4 kwietnia będzie można jeździć po Łodzi komunikacją miejską za darmo. Zachęcamy do skorzystania z tej możliwości i odwiedzenia naszego lotniska! 

Trasa linii 88:
LOTNISKO Terminal Pasażerski– Maczka – Pienista – Waltera-Janke – Maratońska – Bandurskiego (Dworzec Łódź Kaliska) – Mickiewicza – Żeromskiego – Zamenhofa – Nawrot – Kilińskiego – Rodziny Poznańskich – DWORZEC ŁÓDŹ FABRYCZNA 

Powrót:
DWORZEC ŁÓDŹ FABRYCZNA– Rodziny Poznańskich – Rodziny Scheiblerów –Tuwima – Struga – Żeromskiego – Mickiewicza – 
Bandurskiego – Maratońska – Waltera-Janke – Pienista – Maczka – Sołtyka – LOTNISKO Terminal Pasażerski. 
Zachęcamy do zapoznawania się z dostępnymi na stronie UMŁ informacjami: www.uml.lodz.pl/lodz_laczy oraz rozkładami jazdy na www.mpk.lodz.pl.
powrót
  •