Aktualności

01.08.2017

​Odlotowe Urodziny Łodzi!

​Odlotowe Urodziny Łodzi!Z okazji 594. urodzin Łodzi Port Lotniczy im. Władysława Reymonta zorganizował „Odlotowy weekend na lotnisku!”. Odwiedziło nas ok. 600 gości!

Obchody jubileuszu miasta trwały od piątku 28 lipca do niedzieli 30 lipca. Na początek zaproponowaliśmy łodzianom kino letnie i film „Sully” z 2016 roku w reżyserii Clinta Eastwooda o lądowaniu na rzece Hudson. Film obejrzało ok. 100 osób. W sobotę zaprosiliśmy na filmy „Wniebowzięci" z 1973 roku w reżyserii Andrzeja Kondratiuka i komedię „Riwiera dla dwojga” z Piercem Brosnanem w roli głównej. Sceneria była niesamowita! Widzowie siedzący na leżakach przed ekranem widzieli płytę postojową i podświetlone samoloty.

W sobotę i niedzielę organizowaliśmy wycieczki po lotnisku. Uczestnicy mogli się zapoznać z pracą poszczególnych działów, odwiedzić Lotniskową Straż Pożarną, Zaplecze Warsztatowo-Techniczne, zobaczyć samoloty Aeroklubu Łódzkiego i szkoły pilotów Bartolini Air. Przewodnikami byli pracownicy łódzkiego lotniska, którzy podzielili się z łodzianami swoją wiedzą i pasją.

W Terminalu zorganizowaliśmy pokazy Straży Granicznej. Funkcjonariusze zaprezentowali m.in. robota pirotechnicznego, który szczególnie zachwycił najmłodszych. Spotterzy Andrzej Amerski i Andrzej Wrona przygotowali wystawę swoich zdjęć. Można ją oglądać na tarasie widokowym do końca sierpnia.
Przez cały weekend przed terminalem stały foodtrucki z kanapkami, frytkami, lodami i napojami.
Zorganizowaliśmy też konkurs na napisanie życzeń dla Łodzi. Wygrała go Weronika Jaworska, która w nagrodę poleci samolotem szkoleniowym Bartolini Air.

Dziękujemy łodzianom, którzy spędzili urodzinowy weekend na naszym lotnisku! 
powrót
  •