Aktualności

20.12.2017

Polecimy Lufthansą z Łodzi do Monachium!

Polecimy Lufthansą z Łodzi do Monachium! Wiodący tradycyjny europejski przewoźnik ogłasza wprowadzenie nowej trasy
z Portu Lotniczego w Łodzi. Połączenie do Monachium będzie realizowane pięć razy
w tygodniu.


Już od 28 marca Lufthansa będzie ofertować połączenia z Łodzi do niemieckiego portu przesiadkowego w Monachium. Trasę będzie obsługiwać Bombardier CRJ-900 mieszczący na pokładzie 100 osób w Klasie Biznes i Ekonomicznej. Rejs o numerze LH1608 będzie startować z Niemiec o 8:05 (LT), maszyna wyląduje w Łodzi o 9:25 (LT). Samolot odleci do Monachium o 10:00 (LT), gdzie wyląduje o 11:20 (LT).

„To doskonała wiadomość dla wszystkich mieszkańców Łodzi i całego regionu, którzy do tej pory korzystali z usług tego przewoźnika z innych portów lotniczych w Polsce. Lufthansa jest jedną z najlepszych marek na świecie. Jest certyfikowanym, pięciogwiazdkowym przewoźnikiem lotniczym obok takich linii jak Etihad Airlines, Qatar Airlines i Singapore Airlines. To dla mnie zaszczyt, gościć takiego przewoźnika w Łodzi i rozpocząć z nim stałą współpracę. Wszyscy zdajemy sobie sprawę, że jest to historyczny moment, ponieważ Lufthansa po raz pierwszy rozpocznie operowanie z Łodzi. Biorąc pod uwagę wskaźniki gospodarcze Łodzi i regionu, nasze badania dotyczące zapotrzebowania na loty do Niemiec, a także badanie z zakresu obszaru oddziaływania naszego lotniska na potencjalnych pasażerów w Polsce, jestem przekonana, że dzisiejszy dzień będzie pierwszym krokiem do naszej dalszej współpracy” mówi Anna Midera, prezes Portu Lotniczego im. Władysława Reymonta.

„Jesteśmy dumni z ogłoszenia nowego, ważnego połączenia z Polski do Niemiec. Polska jest jednym z najszybciej rozwijających się rynków dla Lufthansy, a Port Lotniczy w Łodzi, jako dziewiąty w Polsce, z którego zaoferujemy nasze usługi, potwierdza pozycję Lufthansy jako wiodącej tradycyjnej międzynarodowej linii w Polsce. Wraz z uruchomieniem nowych rejsów oferujemy, nie tylko mieszkańcom woj. łódzkiego, doskonałe połączenie z wszystkimi najważniejszymi miastami Europy, ale też z Nowym Jorkiem, Chicago, Pekinem czy Toronto. ” – podkreśla Frank Wagner, Country Manager Lufthansa Group w Polsce. „Nieustannie rozwijamy naszą ofertę, zapewniając coraz większej liczbie pasażerów dogodny dostęp do globalnej siatki połączeń Lufthansy.” – dodaje Wagner.

Lotnisko w Monachium jest usytuowane około 35 kilometrów na północny wschód od stolicy Bawarii. W wybudowanym specjalnie dla Lufthansy Terminalu 2 pod jednym dachem obsługiwane są wszystkie połączenia przewoźnika i linii partnerskich. To pierwszy terminal na świecie, który został specjalnie przystosowany do potrzeb ruchu przesiadkowego, co sprawia, że przesiadanie się na inny samolot w Monachium jest bardzo komfortowe. Żaden inny europejski hub nie może konkurować z nim minimalnym czasem przesiadki, wynoszącym tylko 30 minut. 

Lufthansa wierzy w potencjał biznesowy oferowany przez region. Oferując Partner Plus Benefit, dysponuje wzorcowym programem lojalnościowym dla klientów korporacyjnych oraz narzędziem do zarządzania podróżami dostępnym dla wszystkich firm w regionie. W Polsce w programie Partner Plus Benefit bierze udział łącznie ok. 8 tysięcy firm.

Sprzedaż biletów rusza 20 grudnia, rezerwacji można dokonać na stronie lh.com. 
powrót
  •