Aktualności

20.06.2018

Rozpoczęły się czartery do Turcji!

Rozpoczęły się czartery do Turcji! W środę z łódzkiego lotniska wystartował pierwszy samolot czarterowy do Turcji. Na wakacje poleciało nim 131 pasażerów. „Życzę wszystkim szalonych, miłych, udanych wakacji” – mówiła Joanna Skrzydlewska, wicemarszałek Województwa Łódzkiego, gratulując Zarządowi łódzkiego lotniska otwarcia kolejnego połączenia czarterowego. 
 
Pierwsi pasażerowie byli częstowani tortem w kolorach morza i piasku z efektownymi palmami, a żegnały ich przed wylotem Joanna Skrzydlewska, wicemarszałek Województwa Łódzkiego i Anna Midera, prezes Portu Lotniczego w Łodzi.  

„Mam nadzieję, że głównie łodzianie i mieszkańcy województwa są pasażerami tego pierwszego lotu do Antalyi. Zachęcam touroperatorów, żeby zaufali łódzkiemu lotnisku i uruchamiali kolejne połączenia do wspaniałych miejsc na mapie całej Europy. Życzę wszystkim szalonych, miłych, udanych wakacji” – mówiła Joanna Skrzydlewska, wicemarszałek Województwa Łódzkiego, gratulując Zarządowi łódzkiego lotniska otwarcie kolejnego połączenia czarterowego: „Pani prezes jest najlepszym przykładem, że lotnisko jest pod dobrymi skrzydłami, wspaniale się rozwija”

 „Cieszymy się, że zdecydowali się państwo lecieć z Łodzi. Mam nadzieję, że wrócą państwo zadowoleni, pełni energii i będziecie mieli chęć planować kolejny wyjazd z wylotem z Łodzi, bo oferta z naszego lotniska jest coraz bogatsza” – mówiła Anna Midera, prezes Portu Lotniczego w Łodzi witając pasażerów. 
Mateusz Walasek, miejski radny i pilot szybowcowy podkreślał, że niektórzy powątpiewali, że czartery z łódzkiego lotniska dojdą do skutku. „A teraz dowód stoi za nami. Życzę lotnisku, żeby tych czarterów było jeszcze więcej. Kiedy patrzę, jak rozwija się lotnisko, jestem spokojny, że tak będzie” – mówił Mateusz Walasek. 

Artur Fraj, dyrektor handlowy Portu Lotniczego w Łodzi podkreślał, że wycieczki do Turcji bardzo dobrze się sprzedają, a w lipcu i sierpniu zajętych jest już 75 proc. miejsc w samolotach do Antalyi. 
W Turcji na wczasowiczów czekają doskonałe hotele w atrakcyjnych cenach i gwarantowana pogoda. Swoją wyprawę można uatrakcyjnić poprzez dokupienie wycieczek fakultatywnych do Kapadocji lub Pamukale, a dla miłośników mocnych wrażeń czekają niezapomniane górskie spływy pontonowe. 

Powrót turystów do Turcji jest niespodzianką tegorocznych wakacji. Biura podróży w całej Polsce przyznają, że sprzedałyby jeszcze więcej wyjazdów do Turcji, ale jest za późno. Wprawdzie są miejsca w hotelach, ale brakuje miejsc w samolotach. Nic więc dziwnego, że wyjazdy do Antalyi z łódzkiego lotniska sprzedają się bardzo dobrze. „Zaplanowaliśmy 17 rotacji między Łodzią a Antalyą i przewieziemy do Turcji ok. 3700 pasażerów. Sprzedaliśmy już prawie 50 proc. miejsc, najwięcej w pierwszych tygodniach lotów czarterowych. Zauważyliśmy, że jest ogromne zainteresowanie klientów. Otrzymujemy pozytywne informacje zwrotne od klientów, którzy cieszą się z powrotu czarterów do Turcji na łódzki rynek” – mówi ErdemFidan, dyrektor ds. sprzedaży Biura Podróży Coral Travel Wezyr Holidays.

Z Łodzi można polecieć na wakacje także do Burgas (w piątki) i do Aten (soboty) samolotem rejsowym. 
powrót
  •